Czechia Backyard Ultra Run 2022

Nultý ročník ultraběžecké závodu s motivem „Běž dokud můžeš“

Termín: 18. listopadu 2022
Start: 18 hodin

Místo startu a zázemí: Veslařský klub Otrokovice, Karla Čapka 1256, Otrokovice – https://mapy.cz/s/genarodepu
Trasa: okruh dlouhý 6,7056 kilometrů po stezce okolo Moravy, převýšení 5m, 95% asfaltový povrch – https://mapy.cz/s/lagofohera

Pravidla:
Účastníci se společně postaví na start běžeckého okruhu, který má délku přesně 6,7056 kilometrů, v celou hodinu. A na startu musí být znovu v celou další hodinu. Vítězem stává ten běžec, který jako poslední postaví na start okruhu a dokončí jej. Ostatní účastní mají technicky DNF. Ve výsledcích bude u všech běžců uvedeno jakou vzdálenost uběhli.

Běžci nesmí trasu opustit kromě nutnosti odskočit si na WC.

Před začátkem každého okruhu bude v časových intervalech 3, 2, a 1 minuta upozornění formou zvonku na začátek dalšího okruhu.

Nestihnutí startu přesně v celou hodinu znamená ukončení účasti v závodu. Není možný pozdní start.

Pokud běžec nedokončí okruh v časovém limitu 60 minutu, tedy se nestihne postavit na start dalšího kroku, jeho účast v závodu končí.

Pokud se na start nikdo nepostaví, je závod bez vítěze. Pokud poslední běžec nedokončí poslední okruh v časovém limitu, je závod bez vítěze.

Zázemí:
K dispozici je vytápěné zázemí šaten, posilovna a společenská místnost Veslařského klubu v Otrokovicích. K dispozici budou i dva stany na trávě v těsné blízkosti startu a cíle bez vyhřívání.
V den závodu bude zázemí v dispozici od 15 hodin.

Občerstvení:
K dispozici bude masový vývar, voda, ionťák, káva, čaj. Každý účastník si ostatní občerstvení zajišťuje sám.

Prohlídka trasy:
Společný výběh pro zájemce v pondělí 7.11. od 17 hodin. Možná prohlídka zázemí.

Startovné:
Spočítáme náklady na zázemí, společné občerstvení, odměny, zajištění tratě, časomíru, zdravotnické zabezpečení – odhad cca 500,-/osobu, záleží na skutečném počtu účastníků